Znojmo

Systém soutěže:

11 družstev, každé s každým dvoukolově. Na jednom kole se utká pět družstev a odehrají utkání dle rozpisu (každé družstvo během jednoho kola 2 utkání).  Každé družstvo pořádá dva turnaje.

Po skončení základní části postupuje prvních 8 týmů do play off. V play se utkají týmy 1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5. po základní části. V semifinále se utká nejvýše postavený tým po základní části s nejhůře postaveným týmem po základní části. 

 

Série play off se hrají na 3 vítězná utkání.

Hodnocení výsledků v soutěži:

Za vítězství se družstvu do tabulky přidělují 3 body. Pokud je po základní hrací době výsledek nerozhodný, následují trestná střílení ve 3 sériích. Pokud se ani po těchto 3 sériích nerozhodne, následují další trestná střílení formou náhlá smrt. Za vítězství na nájezdy se vítěznému týmu přičítají 2 body, za porážku po nájezdech se týmu přičítá 1 bod

Oficiální míček:

míček schválený IFF bílé barvy.

Postup do play off:

Pro play off 2018/2019 je zaveden výběr soupeřů. Po nadstavbové části si první tři týmy tabulky volí své soupeře pro čtvrtfinále z týmů, které se umístily na 5.místě a 3 týmech postoupivších ze spodní části nadtavbové tabulky. Pro semifinále si své soupeře volí týmy, které se po základní části umístily na vyšších příčkách.

Zápasy play off:

Série v play off se hrají na 3 vítězná utkání. 

 

 

Hrací čas:

2 x 12 minut čistého času, 1 minuta přestávka

V play off mají zápasy čas 2 x 15 min, 2min přestávka

Hrací den:

sobota nebo neděle

Odměna rozhodčím a časoměřičům:

Rozhodčí 60Kč na zápas, časoměřič 30Kč na zápas. Týmy zajišťují rozhodčí i časoměřiče samy.

Zajištění rozhodčích:

Každý pořádající tým je povinen nahlásit na mail ligy zafl.liga@seznam.cz (popř. na 774 93 56 55) nahlásit před pořádaným kolem jména rozhodčích. V případě pořádání zápasů v sobotu je potřeba nahlásit seznam rozhodčích do středy daného týdne. Pokud tým pořádá zápasy v neděli, je povinen nahlásit rozhodčí do čtvrtka daného týdne.

 

Povinnosti pořadatelů ligových utkání ZAFL LIGY

1. Zajistit a nejpozději 20 minut před utkáním zpřístupnit uzamykatelné šatny (včetně sprch) pro rozhodčí a pro každé zúčastněné mužstvo (minimálně však 5 šaten).

2. Minimálně 15 minut před začátkem utkání musí být hřiště vyznačeno podle pravidel florbalu. Tím se rozumí:

a) mantinely a branky stojí na svých místech dle pravidel florbalu;

b) vyznačené hřiště (body a čáry na hrací ploše i mantinelech) dle pravidel florbalu;

c) fungující časomíra s určeným časoměřičem (ukazatel odpočítávání času, skóre, třetiny a odpočítávání trestů);

d) trestnou lavici a stolek časoměřičů umístěné podle pravidel florbalu tak, aby z těchto míst bylo zřetelně vidět na časomíru; střídačky umístit pod časomíru (naproti tribuně)

e) u stolku časoměřičů připravené: - hrací míče (vždy minimálně 3), rezervní stopky, psací pomůcky a řádně vyplněné Zápisy o utkání!!!!!!!!!!!!

3. Minimálně 3 dny předem zajistit rozhodčí (na 1 zápas vždy 2 rozhodčí) a jejich nominaci (jména a příjmení) zaslat ke schválení vedení ligy na mail zafl.liga@seznam.cz

4. Dodržet oficiální začátek utkání a v průběhu utkání postupovat dle pokynů rozhodčích, v souladu s platnými předpisy a dle pravidel florbalu.

5. Vyplňovat Zápis o utkání – ihned po odehrání zápasu musí kapitáni jednotlivých týmů podepsat zápis o utkání, čímž stvrdí jeho platnost. Na případné reklamace bez podepsání Zápisu o utkání nebude brán zřetel!!

6. Po utkání zkontrolovat úplnost vyplnění Zápisu o utkání. Za správnost údajů v Zápise o utkání a za jeho úplné vyplnění zodpovídá pořádající tým.

7. Do 15 minut po skončení utkání vyplatit rozhodčím a časoměřičům příslušnou finanční odměnu.

 

8. Nahlásit výsledky zápasů v den konání kola do 23h emailem (popř. ofocenými zápisy o utkání) na adresu zafl.liga@seznam.cz . Během následujících tří dnů po sehrání kola odevzdat vedení ligy Zápisy o utkání. Poznámka: užívejte tyto třípísmenné zkratky týmů, popř. tato zkratka musí být jednoduše rozpoznatelná (ZnojemskySeznam.cz – SEZ, Fbc Black Dogs – BLD, Fbc Šmoulové Znojmo – SMO, Fbc Litrpůl – LIT, TJ Hodonice – HOD, PS Kordula - KOR, Rebels - REB, Gladiators – GLA, Zkušebna - ZKU,  Poslední výstřel - POV, Fbc Bukanýři - BUK, Fbc Staré město - STM

9. Nedodržení jakéhokoli bodu z předpisu soutěže bude pokutováno podle závažnosti a dle rozhodnutí disciplinární komise.