Znojmo

Systém soutěže (23/24):

ZÁKLADNÍ ČÁST - liga bude mít pouze 9 účastníků, hraje se 2x každý s každým (zápas trvá 2 x 12 min), do play off postoupí 8 týmů, přičemž platí pro čtvrtfinále a semifinále výběr soupeřů. Čtvrtfinále a semifinále se hrají 2x15min a hraje se na 4 vítězné zápasy. V nadcházející sezóně bude poprvé tzv. SUPERFINÁLE, kdy se tedy finále a zápas o 3.místo bude hrát na 1 jediný zápas (3 x 15 min). Vedení ligy na finále a zápas o 3.místo zajistí videopřenos.

Série play off (čtvrtfinále a semifinále) se hrají na 4 vítězná utkání.

Hodnocení výsledků v soutěži:

Za vítězství se družstvu do tabulky přidělují 3 body. Pokud je po základní hrací době výsledek nerozhodný, následují trestná střílení ve 3 sériích. Pokud se ani po těchto 3 sériích nerozhodne, následují další trestná střílení formou náhlá smrt. Za vítězství na nájezdy se vítěznému týmu přičítají 2 body, za porážku po nájezdech se týmu přičítá 1 bod

Oficiální míček:

míček schválený IFF bílé barvy.

Postup do play off:

Pro play off 2023/2024 je zaveden výběr soupeřů. Po základní části si první tři týmy tabulky volí své soupeře pro čtvrtfinále z týmů, které se umístily na 5.-8. místě. Pro semifinále si své soupeře volí týmy, které se po základní části umístily na vyšších příčkách.

 

Hrací čas:

2 x 12 minut čistého času, 1 minuta přestávka

V play off mají zápasy čas 2 x 15 min, 2min přestávka

Hrací den:

sobota nebo neděle

ORGANIZACE JEDNOTLIVÝCH KOL:
V hale bude (v zasedačce ve skříňce) na sezónu připraveno dostatečné množství zápisů o utkání, píšťalek a tužek. 
Lékárnička - nově bude v zasedací místnosti lékarnička k dispozici pro hráče ligy.
 
Povinnosti pořadatelů ligových utkání ZAFL LIGY:

Minimálně 10 minut před začátkem utkání musí být hřiště vyznačeno podle pravidel florbalu. Tím se rozumí:

a) mantinely a branky stojí na svých místech dle pravidel florbalu;

b) vyznačené hřiště (body a čáry na hrací ploše i mantinelech) dle pravidel florbalu;

c) fungující časomíra s určeným časoměřičem (ukazatel odpočítávání času, skóre, třetiny a odpočítávání trestů);

d) trestnou lavici a stolek časoměřičů umístěné podle pravidel florbalu tak, aby z těchto míst bylo zřetelně vidět na časomíru; střídačky umístit pod časomíru (naproti tribuně)

e) u stolku časoměřičů připravené: - hrací míče (vždy minimálně 3), rezervní stopky, psací pomůcky a řádně vyplněné Zápisy o utkání!!!!!!!!!!!!

Dodržet oficiální začátek utkání a v průběhu utkání postupovat dle pokynů rozhodčích, v souladu s platnými předpisy a dle pravidel florbalu.

Vyplňovat Zápis o utkání – ihned po odehrání zápasu musí kapitáni jednotlivých týmů podepsat zápis o utkání, čímž stvrdí jeho platnost. Na případné reklamace bez podepsání Zápisu o utkání nebude brán zřetel!!

Po utkání zkontrolovat úplnost vyplnění Zápisu o utkání. Za správnost údajů v Zápise o utkání a za jeho úplné vyplnění zodpovídá pořádající tým.

Do 15 minut po skončení utkání vyplatit rozhodčím a časoměřičům příslušnou finanční odměnu.

Nahlásit výsledky zápasů v den konání kola do 23h emailem (popř. ofocenými zápisy o utkání) na adresu zafl.liga@seznam.cz .

Nedodržení jakéhokoli bodu z předpisu soutěže bude pokutováno podle závažnosti a dle rozhodnutívedení ligy.

 

 

Odměna rozhodčím a časoměřičům:

Rozhodčí 150Kč na zápas, časoměřič 50Kč na zápas. Týmy zajišťují rozhodčí i časoměřiče samy.

Zajištění rozhodčích:

Každý vedoucí (kapitán) týmu, který o víkendu pořádá kolo, je POVINEN do skupiny vedoucích na whatsappu poslat nominaci rozhodčích do čtvrtka (před víkendovýmí zápasy) do 20:00. Pokud by se tak nestalo,bude řešeno s vedením ligy.