Znojmo

ZÁPAS O 3.MÍSTO POSLEDNÍ VÝSTŘEL x BUKANÝŘI

V souboji o třetí místo se utkají týmy Výstřelu a Bukanýrů. Zatímco Výstřel padl s obhájci titulu  z Virusu v semifinále 0:4 na zápasy, Bukanýři svedli vyrovnanou a tuhou bitvu s Black Dogs na sedm zápasů, ze které nakonec odešli poraženi 3:4, i když vedli již 3:1 na zápasy.

ZÁPAS O 3.MÍSTO: POSLEDNÍ VÝSTŘEL x BUKANÝŘI

Jak jsme již zmiňovali, Výstřel odehrál v semifinále pouze 4 zápasy, pouze jednou se v této sérii prodlužovalo, což byl úplně poslední zápas celé série. Naopak Bukanýři sahali po finále, od kterého je dělila pouhá jedna výhra. Pro Bukanýry bude tato série vůbec první, kdy budou moci dosáhnout na cenný kov. Výstřel ve své historii bronzové medaile již okusil.

 

SEMIFINÁLOVÉ SÉRIE

VÝSTŘEL – Výstřel v tomto play off zažil obě možnosti sérií – tu nejdelší (čtvrtfinále s First line) a tu nejkratší (semifinále s Virusem).  V semifinále však byli hráči Výstřelu Virusu více než zdatným protivníkem. Dokázali s ním držet krok a mnohdy ho i značně potrápili. Sérii sice obhájci titulu ukončili v nejkratším možném čase, ale Výstřel ukázal, že když se sejde v plné síle, musí se ho obávat i ti nejlepší protivníci.

Výsledky semifinále: POV – VIR 2:4, 1:3, 4:7, 3:4pp

BUKANÝŘI – jeden zápas, tolik zbývalo Bukanýrům k postupu do superfinále. Série s Black Dogs byla nesmírně vyrovnaná a Bukanýři se překonávali. Po úvodním vítězství týmu Black Dogs dokázali soupeře 3x porazit, poslední a rozhodující krok se jim však udělat nepovedlo, 3x za sebou prohráli a nakonec tak budou bojovat o bronz. V semifinále však ukázali obrovskou herní a taktickou vyzrálost a touhu po vítězství.

Výsledky semifinále: BUK – BLD 4:5pp, 3:2pp, 6:5sn, 3:2pp, 1:5, 1:4, 0:2 

 

NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČI SEMIFINÁLE

Výstřel se během semifinálové série trefil do sítě Virusu pouze v 10 případech, ale o kvalitě střelby to příliš nevypovídá. Výstřel se spoléhá hlavně na kvalitní obranu. Vepředu se daří především Jaskulovi a Hochovi, kteří dohromady nasbírali celkem 17 bodů. Pozadu nezůstávají ani Novotný a Moravec, Výstřel se tak obecně spoléhá na více střelců než na jednoho produktivního hráče. Průměr vstřelených branek na zápas v semifinále byl u Výstřelu 2,5. Pokud by takto Výstřel pokračoval i v boji o 3.místo, musel by proti Bukanýrům inkasovat maximálně 2x, což při síle soupeře nebude nic jednoduchého.

Bukanýři nastříleli v semifinále celkem 18 branek za 7 zápasů, což je průměr 2,57 branek na zápas. Jejich ofenzivní síla je rozdělena taktéž mezi více hráčů, mezi nimiž vyčnívají Schwarz s 9 body, Willmann T. a Herman s 8 body a kapitán Hagenhofer taktéž s 8 body. Další hráči si střeleckou produkci rozdělili velmi rovnoměrně. Pokud chtějí Bukanýři končit sezónu s bronzovými medailemi na krku, potřebují v duelu o 3.místo svoji ofenzivu pozvednout a zvýšit tak střelecký průměr na zápas. Pokud se však přidají i další ofenzivní borci z Bukanýrů, šance na bronz se rapidně zvýší.

Nejproduktivnější hráči:

BUKANÝŘI – Schwarz 9 b (5 + 4)

VÝSTŘEL – Jaskula 9b (4 + 5)

 

BRANKÁŘI

Souboj brankářských velikánů, i tak by se tento duel dal pojmenovat, neboť oba týmy mají ve své svatyni strážce z nejpovolanějších. Polák vs Mucha, to bude alfa a omega celého duelu.

Bukanýři – pokud má nějaký tým jasnou gólmanskou jedničku, pak určitě Bukanýři. Polák dokáže branku zamknout a přetěžce se poté soupeři snaží o její odemknutí. V semifinále si svatyni pro sebe uzmul na všech 7 duelů, chytá s průměrem 2,44 obdržených branek na zápas a v semifinále soupeře dokázal deptat fantastickými zákroky.

Výstřel – od třetího čtvrtfinálového zápasu si brankoviště Výstřelu pronajal Mucha, pouze jednou přenechal místo jinému. Nejzkušenější lapač míčků ligy má průměr obdržených branek v play off 3,31, mnohokrát však prokázal svoje zkušenosti a kvality. Své by o tom mohli vyprávět hlavně střelci First linu.

 

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V SEZÓNĚ

Letošní vzájemné zápasy v základní části měly jediného vítěze – Bukanýry. Ti zvládli získat maximální počet šesti bodů a svému soupeři nadělili i nulu. Vzájemné duely by tak naznačovaly, že pravděpodobnost výhry bude v souboji o 3.místo na straně Bukanýrů.

Zápasy v základní části: BUK-POV 3:2, 5:0

 

SROVNÁNÍ

Favorit by se v „bronzovém“ souboji hledal stěží. Na obou stranách jsou fantastičtí brankáři, kteří se překonávají jen těžko. Oba týmy si zakládají na kvalitní defenzivě, nemají ve svém středu nějaká extra ofenzivní esa, o to více je třeba vyzdvihnout jejich týmové výkony v letošním play off. Důležité může být, kdo vstřelí jako první branku. Určitě se ale asi nedají očekávat nějaké gólové hody.

Publikováno: 11. 04. 2024