Znojmo

Rozhovory před předkolem - série LIT - BUK

V předkole se utkají dvojice JACK DANIELS - GLADIÁTOŘI a LITRPŮL - BUKANÝŘI. A právě odpovědi vedoucích druhé série vám dnes přinášíme. Litrpůl měl celkem dobrý start do sezóny, Bukanýři se naopak zvedli ke konci základní části. Z pohledu fanouška má v současné době lepší formu tým Bukanýrů, ale play off je jiná soutěž a tam se základní část maže. Oba týmy disponují nadprůměrnými gólmany a hrají technický florbal. Na otázky odpovídali Karel Vacula (Litrpůl) a Martin Polák (Bukanýři).

BUKANÝŘI

1.Po základní části jste obsadili 9.místo. Jste spokojeni se svými výkony? Výsledkově je deváté místo zklamání, výkony ale měly kontinuálně vzestupnou tendenci a celkově to nebylo špatné. Chybělo nám několik bodů na přímý postup do čtvrtfinále, reálně jsme si to neuhráli sami v jednom ve dvou zápasech, kde jsme vedli, ale prohráli. Na druhou stranu, porazili jsme Virus i v omezené sestavě a celková hra se v druhé polovině zvedla a dělali jsme pravidelně body. 

2.Kdo podle tebe podával v základní části z vašeho týmu nejlepší výkony?

Já si myslím, že především nejvíc bylo vidět Frantu Navrátila a Tomáše Willmanna. Ti kluci mají oba přes 20 bodů a hodně pomohli, dost nám pomáhá taky souhra Pepy Veverky s ostatními a pozitivně překvapili taky Jakub Willmann a Martin Moravec. U nich je to bodově taky super. Máme silný tým, jen chybí herní praxe a souhra. 

3.V předkole play off narazíte na Litrpůl. Jste s tímto soupeřem spokojeni?

Spokojeni, nespokojeni…začíná play off, je nám to celkem fuk, Litrpůl je taková trošku neznámá, umějí zahrát dost dobře, ještě když jim zachytá brankář, ale na druhou stranu poslední dobou, co je sleduju, tak se nějak hledají. My budeme doufat, že si svoji “formu” přenesou i do předkola, my máme obrovskou motivaci uspět. Ještě s přihlédnutím k tomu, co se nám stalo po našem posledním kole, jsme vážně celkem dost natěšení. Z kluků cítím fakt zdravé naštvání a velkou chuť vyhrát.

4.Co podle tebe na soupeře bude platit?

My se budeme snažit o totéž, co jsme dělali v druhé půlce základní části a čím jsme vítězili nebo dělali body. Konkrétní taktiku si necháme až do zápasů, ale oba týmy a hráči se dobře známe a víme co kdo umí a jak.

5.Ke konci zákl. části se vám dařilo vítězit a hrát výborné zápasy. Co udělat, abyste měli stejnou formu i v předkole?

My budeme přesně v tomhle pokračovat, jdeme do play off s trošku jiným nastavením, než sezóny předtím. Já myslím, že všichni v týmu si to moc dobře uvědomujeme, ale není v tom arogantnost spíše jsme si tím dokázali dodat velké sebevědomí, ale v tom dobrém. No a pak je tu ten poslední týden, kdy jsme přišli o body a našeho hráče a to kluky stmelilo ještě víc, cítím z nich, že to chtějí urvat a jsou fakt hodně, ale zdravě naštvaní. 

6.Jak podle tebe dopadne druhá série JACK - GLA?

No Jackové mohou děkovat Litrpůlu, že v posledních kolech neudělal dost bodů, aby se před ně dostal a tím pádem bychom šli do předkola s nimi. Ty zápasy by měly pro nás extra specifický náboj. Takže, za mě a celý tým vyjadřujeme jednoznačnou podporu Gladiátorům a budeme jim fandit, aby přes Jacky přešli. 

 

 

LITRPŮL

1.Po základní části jste obsadili 8.místo. Jste spokojeni se svými výkony?

Ahoj, rozhodně nejsme. Určitě jsme pomýšleli na lepší umístění, a první polovina sezóny na to rozhodně byla rozjetá dobře. Bohužel, po Novém roce se přestalo dařit, z různých cestovatelských, zdravotních a rodinných důvodů se nescházíme, a výsledkově se nedaří.

2.Kdo podle tebe podával v základní části z vašeho týmu nejlepší výkony?

Asi trojice Honza Hlávka, Vojta Maruštík a Filip Kubík. Ale našli by se i další.

3.V předkole play off narazíte na Bukanýry. Jste s tímto soupeřem spokojeni?

Ani moc ne, hrají nepříjemný florbal. Ale musíme to zvládnout!

4.Co podle tebe na soupeře bude platit?

Početnější sestava, rychlost, střelba, produktivita.

5.Ke konci zákl. části se vám příliš nedařilo. Může se tato "forma" přenést do předkola?

Pevně věřím že ne. Že když se sejdeme, tak půjde výkon nahoru a nebudeme mít problém.

6.Jak podle tebe dopadne druhá série JACK - GLA?

Bez ohledu na sympatie, jednoznačně víc věřím Jackům. Gladiátorům to letos moc nešlo.

 

Publikováno: 15. 03. 2023