Znojmo

Rozhovory po finále

Letošní finálová dvojice byla naprosto stejná jako v loňském roce, tedy s účastníky Fbc Šmoulové Znojmo a Fbc Black Dogs. Akorát se po roce role obrátily a vítězem se stalo mužstvo Black Dogs. Na Šmouly sice zbylo druhé místo, ale stále si drží primát nejúspěšnějšího týmu ligy, co se týče medailových umístění. Naopak Black Dogs vyhráli jako jediní titul již potřetí. Na otázky nám odpovídali Martin Bartoš a Ivo Janský

ŠMOULOVÉ

1.Gratulace k další medaili a poháru! Už jste nějak slavili další úspěch do své rozsáhlé sbírky pohárů?

 Děkujeme!!! Bohůžel oslava ještě žadná neproběhla, ale už se něco plánuje...

2.Finále bylo jako na houpačce, nejdříve jste prohrávali v sérii, pak jste ji otočili, pak ji zase otočil soupeř. Zkus zhodnotit všechny zápasy.

 První byl z naší strany katastrofální, pak jsme zabrali a oba dva zápasy vyhráli a zaslouženě sérii otočili. Ten čtvrtý zápas do nás soupeř vletěl a mi asi už vidinou titulu zápas nezvladli a po boji prohráli. No a ten rozhodujíci zápas už byl prostě o štěstí, kdy rozhodovala branka až ve třetím prodloužení...Tam se stal šťastnejším týmem tým  Fbc Black Dogs a tímto jim ještě jednou gratuluji...

3.Co podle tebe rozhodlo celou finálovou sérii?

 Podle mě všechno rozhodl hned ten první zápas, tam jsme zahráli úplný hovínko a zaslouženě prohráli, byl to náš nejhorší zápas celé sezóny.

4.Jak vnímáš nejdelší zápas v historii ligy? (5.finálový)

 Co k tomu říct...😀 Prostě nej nej nej zápas který jsem kdy hrál a jsem rád že jsem se ho mohl zůčastnit...

5.Kdo podle tebe byl ze soupeřova týmu nejnebezpečnější?

Určitě oba jejich útoky, jejich breaky jsou opravdu smrtící, kdybych však měl jmenovat, tak vyčníval určitě Martin Buchta, byl to jejich nejlepší hráč.

6.Který letošní zápas play off vám podle tebe nejlépe vyšel a který byl naopak nejhůře odehraný?

 Jak už jsem psal výše, nejhorší byl ten první finálový a nejlepší podle mě asi ten poslední, tam jsme si šáhli až na dno svých sil, bojovali a i když nakonec prohráli, tak jsme si to nesmírně užili.😉

7.Který váš hráč podle tebe měl nejlepší formu v play off?

 Určitě Martin Vlasák, ne že by měl formu jen v play off, on jí má celou sezónu, ale v těch rozhodujících zápasech hrál až na krev, bojoval a celý tým stál na něm.

8.Jak bys zhodnotil druhou sérii (o 3.místo)?

 Tak samozřejmě ještě jednou gratuluji Gladiátorům... Až na první zápas byli Gladiators lepším týmem a zaslouženě sérii vyhráli.

Díky všem za super sezónu, ještě taková maličkost...😀 Novým "majitelem" Šmoulů se stává jejich dloholetý vedoucí Karel Tomek a tímto mu přeji hodně sportovních úspěchů... 

ZAFLu zdar!!!

FBC BLACK DOGS

1.Už jste nějak oslavili zisk titulu?

Ano, oslava už proběhla. Ale věřím, že ještě titul zapijeme :-)

2.Finále bylo jako na houpačce, nejdříve jste vedli v sérii, pak ji soupeř otočil, pak jste ji zase otočili vy. Zkus zhodnotit všechny zápasy.

První zápas byl asi pro všechny dost překvapivý, my jsme do něj vstupovali s tím, že si to finále prostě užijeme. Povedlo se nám vstřelit z brejků branky a soupeře to asi nahlodalo. I když v závěru mocně finišoval, tak se nám povedlo vítězství ubránit. Pak následoval víkend, na který bychom raději zapomněli, Šmoulové nás 2x porazili a předvedli svoje střelecké kvality, to nám zrovna dobře nebylo. Ale semkli jsme se, zařekli jsme se, že Šmoulům obhajobu jen tak nedáme, že jsou také k poražení. A povedlo se nám je i díky kvalitní hře dozadu další víkend 2x porazit. Moc jim děkujeme za sérii, byla vyrovnaná 50/50 a vyhrát mohly oba týmy.

 3.Co podle tebe rozhodlo celou finálovou sérii?

Pro nás byl klíčový 4.zápas, kdy nám nepřišli někteří hráči, možná že nás Šmoulové trochu podcenili. Povedlo se nám vyhrát a na 5.zápas se nám zvedlo sebevědomí.

4.Jak vnímáš nejdelší zápas v historii ligy? (5.finálový)

Jak píše Bárt, byl to NEJ zápas, jaký jsme si jako hráči mohli přát, všichni na střídačce jsme se o přestávkách na sebe usmívali, protože jsme věděli, že už asi nikdy nic takového nezažijeme, že je třeba si to užít. Neuvěřitelná byla i atmosféra, popsat se to dá těžko.

5.Kdo podle tebe byl ze soupeřova týmu nejnebezpečnější?

Jednoznačně Martin Vlasák, i když jsme věděli, že je nebezpaečný, tak většinu branek nám stejně nastřílel on. Podle mě je to absolutně nejlepší hráč ligy!!!!

6.Který letošní zápas play off vám podle tebe nejlépe vyšel a který byl naopak nejhůře odehraný?

Nejlepší byl asi ten poslední finálový, ale stejně tak se nám povedl druhý zápas s Rebely. A nejhorší? Asi ten první s Rebely, tam jsme za zápas vystřelili tak 3x na branku. 

7.Který váš hráč podle tebe měl nejlepší formu v play off?

Žádný, nemáme silné individuality, ale týmovost, to je naše výhoda. Když bylo potřeba, vždycky zabral někdo jiný, ať už gólmani, beci nebo kluci v útoku. Všichni, kdo naskočili do play off nebo třeba jen stáli na střídačce, zaslouží do jednoho pochvalu a mají můj respekt. Nikdo nehrál na sebe, ale pro tým. A možná že nakonec naším nejlepším hráčem byli fanoušci, to byla paráda. Oni to ty naše přítelkyně a rodinní přáíslušníci nemají během roku lehké, ale beztak nás pořád povzbuzují a drží nám palce, takže oni by si zasloužili ocenit!!  A také děkujeme Starému městu za podporu během celého play off!!

8.Jak bys zhodnotil druhou sérii (o 3.místo)?

Gratuluji Gladiátorům ke 3.místu, zasloužili si to, celou sérii odmakali a bylo na nich vidět, že ten pohár za 3.flek chtějí asi víc než Rebels. Takže ještě jednou gratulace.

Na závěr bych chtěl poděkovat Šmoulům za neuvěřitelné finále. I když šlo o hodně, nebyly tam zákeřnosti, hrálo se v duchu fair play. 

Publikováno: 25. 05. 2017