Znojmo

Rozhovory po boji o 3.místo

Letošní souboj o 3.místo byl opakováním loňského čtvrtfinále, ve kterém si Rebels poradili s mužstvem Gabriel Grande Gladiators v poměru 3:0 na zápasy. Letošní série však přinesla opačný průběh, Gladiátoři vrátili svému soupeři porážky a brali bronzovou příčku za vítězství 3:1 na zápasy.

Na otázky odpovídali Karel Jandásek za Gladiátory a Luděk Věrný za Rebels.

GLADIATORS

1.Gratulace ke 3.místu, už byla oslava?

Díky, něco menšího už bylo, ale ještě se něco plánuje :). Tímto děkuji Rebelům za zápasy.

2.Vstupovali jste do série proti Rebelům s vědomí, že je to odplata za loňské čtvrtfinálové vyřazení?

Tak vstupovali jsme do duelu zklamaní z vyřazení v semifinále, což se odrazilo i na našem prvním zápase, ale určitě jsme jim minulý rok chtěli vrátit a vyšlo to :).

3.Co rozhodl sérii ve váš prospěch?

Jak už sem řekl, myslím, že nám pomohlo to, že jsme první zápas prohráli. Většina týmu byla zklamaná ze semíčka a tak jsme si to tam přišli jen odpinkat z povinnosti. Naštěstí jsme se pak ale zvedli a řekli si, že když už nemůžeme bojovat o místo první, zkusíme se ještě hecnout a vyhrát aspoň to třetí místo.

4.Která ze všech Vašich letošních sérií byla podle tebe nejvyrovnanější a proč?

Nejvyrovnanější série byla určitě se Šmouly. Myslím, že jsme Šmoulům dobře konkurovali a navíc 2 ze tří zápasů byly jen o jeden gól. Tímto bych jim chtěl ještě jednou poděkovat za super sérii.

5.Který letošní zápas play off vám podle tebe nejlépe vyšel a který byl naopak nejhůře odehraný?

Neřekl bych vyloženě, zápas, ale nejlépe nám vyšla první půlka tuším 2. zápasu proti Výstřelu, který jsme přestříleli (asi) 6:1, v té druhé nás už pak bohužel dotahovali :) a nejhorší zápas? Bezkonkurenčně náš první zápas v boji o třetí místo s Rebely.

6.Který váš hráč podle tebe měl nejlepší formu v play off?

Neřekl bych jen play off, letos u nás prostě zářil Martin Čech, byl pro nás nesmírně důležitým hráčem, ať už se to týkalo gólové stránky nebo samotné hry na hřišti. Martin byl obrovská podpora pro náš tým i v kabině i co se strategie týče. Chci poděkovat všem klukům za předvedenou hru, ale Martin byl rozdílovým hráčem ve spoustě zápasů a hlavně díky němu jsme se dostali až ke třetímu místu.

7.Jak bys zhodnotil druhou sérii (finálovou)?

Jak jsem očekával, tak série se rozhodovala až v posledním zápase a ikdyž sem většinu neviděl, musím smeknout před bojovností Blacků, kteří prohrávali 2:1 v sérii a stejně to dokázali otočit a vyhrát 3:2 v nekonečném prodloužení. Gratuluji jak Šmoulům, tak Blackům.

 

REBELS  

1.Série o 3.místo přinesla velké brankové hody, proč myslíš, že tomu tak bylo?
   Hrál se otevřený florbal s šancemi nahoru dolů u obou týmů. Oba týmy vyznávají útočný florbal a podle toho to taky tak vypadalo, ostatně pro diváky to určitě byly zajímavé zápasy, které musely bavit. Nikdo nechtěl prohrát, a proto bylo spousta šancí a branek v zápasech.
 

2.Vyhráli jste první duel série o 3.místo, pak ale přišly 3 porážky, co se stalo?
   Těžko říct co se stalo. Řekl bych ale že, Gladiatoři byli více hladový po úspěchu než my a navíc měli určitě touhu nám vrátit loňské brzké vyřazení už ve čtvrtfinále. Přišlo mě taky, že po nepovedeném semifinále na nás dolehla nějaká deka. Chyběla asi i větší chuť oproti Gladiatorům a hlavně dělali jsme jako tým spoustu individualních chyb, z kterých nás soupeř trestal. Nehráli jsme celé zápasy tak, jak jsme si řekly, a proto to dopadlo, jak to dopadlo.
 

3.Byl nějaký zlom v sérii, který rozhodl o vítězství Gladiátorů?
    Neřekl bych, že přišel nějaký zlom v naší serii, ale jak už jsem zmiňoval v předešlé otázce Gladiatoři byli více hladoví po úspěchu než náš tým.
 

4.Která ze všech Vašich letošních sérií byla podle tebe nejvyrovnanější a proč?
   Určitě semifinále s Black dogs. Byly to všechno zápasy, kdy my jsme se útočnou silou snažili přelstít dobře organizovanou obranou hru Black dogs s jejich smrtícími protiútoky do naši otevřené obrany a téměř vždy trestali naše chyby. 
 

5.Který letošní zápas play off vám podle tebe nejlépe vyšel a který byl naopak nejhůře odehraný?
    Poslední zápas s Florballife a hned první s Black dogs, kde jsme hrali přesně to, co jsme chtěli. Bohužel to byly poslední skvěle odehrané zápasy, jak jsme měli a chtěli.
  

6.Který váš hráč podle tebe měl nejlepší formu v play off?
    Hráli jsme jako tým a jako tým jsme se i všichni snažili vydat ze sebe vždy vše co v nás bylo, ale jedno jméno bych asi trošku vyzvihl a to našeho  kapitána Jardu Ziku, který se vždy snažil ten tým táhnout a vyburcovat k ještě vetšímu úsíli ve hře i když se třeba nedařilo.
  

7.Jak bys zhodnotil druhou sérii (finálovou)?
    Jako maximálně vyrovnanou o čem svědčí i celkem 5 zápasů včetně dlouhého prodloužení v posledním zápase.Chtěl bych Všem poděkovat za super zápasy a popřát ať si užijí léto a na podzim zase naviďenou u další florbalové sezony.

Publikováno: 25. 05. 2017