Znojmo

Rozhovory před finále

V dnešních rozhovorech jsme se zaměřili na dva finalisty ligy. Na tým Rebels a Na Black Dogs. Oba soupeři přeskočili semifinále poměrem 3:0 a střetnou se tak o nejcennější pohár.

REBELS

1.V sérii jste zvítězili 3:0, což vypadá na lehký průběh. Opravdu byla série lehká?

Musím nakonec říct, že semifinále bylo pro nás snažší, než série se Starým městem. Po prvním zápase jsem si říkal, že se Hodonice určitě zlepší v obraně, ale nestalo se tak a pro nás to nakonec byl snadný postup do finále.

 

2.V čem jste podle tebe Hodonice předčili?

Určitě to byla naše produktivita a hlavně jsme udržely nervy pevně na uzdě. Pořád tam bylo hecování za každého stavu, nic se nevzdalo!

 

3.Ve vaší sérii padalo celkem dost branek, předpokládal jsi to?

Tolik obdržených gólů jsem fakt nečekal a pro mě osobně to bylo hodně nepříjemný. Bohužel tam proběhlo hodně individuálních, až klukovských chyb, proto takové výsledky. Ale poslední zápas se nám zase podařilo hrát v obraně to, co je potřeba.

 

4.Byl nějaký okamžik, který celou sérii podle tebe rozhodl?

V každém utkání byl okamžik, kdy Lašákovi přecvaklo a začal řvát úplně po všech, od rozhodčího až po vlastní hráče, pak se vždy nechal ještě vyloučit a bylo to hotový. Troufnu si říct, že kdyby Hodonice hrály bez něj, tak odehrají mnohem lepší zápasy.

 

5.Jak moc se těšíte na finále?

My jsme neskutečně šťastní, že se nám podařilo konečně postoupit do finále! Už teď se cítíme jako vítězové. Samozřejmě finále bude úplně jiný level. Nikdo nám nevěří, že můžeme Black Dogs porazit, což chápu. Letos jsou opravdu famózní. Jde na nich vidět obrovský posun díky tréninkům, které mají snad 2x týdně ? My např. nechodíme vůbec trénovat, jsme rádi, že se vůbec něak sejdeme a teď si zahrajeme finále ligy. Ještě teď mě to přijde jako vtip.

 

6.Jak bys zhodnotil druhou semifinálovou sérii?

Druhá série, bohužel pro tým Šmoulů, dopadla přesně tak, jak jsem si myslel. Nečekal jsem, že by mohli Šmoulové něak vzdorovat, letos se jim tolik nedařilo. Absence Bulína šla hrozně znát. Když na pár zápasech byl, tak šlo na něm vidět, že nemá takovou formu a to duo Vlasák-Bulín už tolik nefungovalo. Samozřejmě, ono se to teď kecá.. Kdo ví, co dokážeme zahrát my proti "Blackům". Ale my nemáme vůbec co ztratit...od nás totiž nikdo nečeká, že je porazíme. Proto půjdeme na hříště s čistou hlavou a bez nervů a necháme tam vše co půjde. Půjdeme do hry se srdcem, a na plno!

 

BLACK DOGS

BLACK DOGS

1.V sérii jste zvítězili 3:0, což vypadá na lehký průběh. Opravdu byla série lehká?

Lehká rozhodně nebyla. V každém zápase jsme museli hrát maximálně naplno, abychom Šmouly porazili.

2.V čem jste podle tebe Šmouly předčili?

Asi v nasazení, to u nich podle mě nebylo takové jako loni a předloni ve finále. Letos jakoby míň bojovali.

3.Co bylo podle tebe hlavním klíčem k úspěchu a postupu do finále?

Asi naše obrana, kdy jsme se soustředili na to, abychom nenechali hrát Martina Vlasáka a Buldu. Oni mají výborné střelce, takže bylo třeba za každou cenu všechno blokovat, aby nám tam nenapadaly góly.

4.Byl nějaký okamžik, který celou sérii podle tebe rozhodl?

Asi druhý zápas rozhodl. Tam se podle mě celá série zlomila. Kdyby Šmoulové srovnali stav série na 1:1, bylo by to pak mnohem těžší.

5.Který soupeřův hráč vám dělal největší problémy?

Určitě Martin Vlasák. To je absolutní top hráč ligy.

6.Jak bys zhodnotil druhou semifinálovou sérii?

Nečekal jsem výsledek 3:0. Ale zase na druhou stranu, Rebels mají obrovskou sílu a kvalitu, takže asi potvrdili svoje přednosti a zaslouženě postoupili.

Publikováno: 03. 05. 2018